Aktuelles / Presseberichte

Predĺženie platnosti darčekových poukážok SND pre sezónu 2019/2020
Publikované dňa: 02.04.2020
Važení návštevníci,
 
rešpektujúc vyhlásenie vlády Slovenskej republiky o mimoriadnom stave po zasadaní Štábu civilnej ochrany SND vydal generálny riaditeľ Slovenského národného divadla Peter Kováč príkaz o predĺžení uzatvorenia historickej a novej budovy SND, ako aj Umelecko-dekoračných dielní SND do odvolania.
V tejto súvislosti si Vás dovoľujeme informovať, že platnosť nevyužitých darčekových poukážok pre sezónu 2019/2020 bude predĺžená.

Odišla Eva Krížiková, dáma slovenského umenia
Publikované dňa: 31.03.2020
Vedenie Slovenského národného divadla prijalo s veľkým zármutkom správu o úmrtí dlhoročnej poprednej členky Činohry SND Evy Krížikovej.
 
Pre celé generácie vďačných divákov patrila k dámam slovenského umenia – divadelného, filmového i televízneho. Na doskách našej prvej scény vytvorila za šesť desiatok rokov vyše 120 postáv. S príchodom Evy Krížikovej prichádzala na javisko radosť zo života, oplývala darom humoru a človečinou; svojím hereckým majstrovstvom a bravúrou stvárnila nielen postavy komediálne, tragikomické, ale i postavy tragické.
 
Všetci doma – národné s vami
Publikované dňa: 20.03.2020

Slovenské národné divadlo vo svojej jubilejnej 100. sezóne prechádza doslova skúškou ohňom. S príchodom koronavírusu sme boli nútení prijať skutočnosť, že pre vašu i našu ochranu je nevyhnutné zatvoriť brány našej prvej scény.

DÔLEŽITÝ OZNAM
Publikované dňa: 17.03.2020
Vážení návštevníci SND,

 
dovoľujeme si Vás informovať, že predbežne pozastavujeme predaj vstupeniek na naše predstavenia do konca aktuálnej divadelnej sezóny, do konca júna 2020. O zmenách v hracom pláne a pripravovaných premiérach Vás budeme operatívne informovať na našej stránke www.snd.sk.

 
Ďakujeme za porozumenie

 
Vaše SND
LEISTUNGEN IM SND STORNIEREN BIS 30. MÄRZ 2020
Publikované dňa: 16.03.2020

Respektierend die Erklärung der Regierung der Slowakischen Republik über den Notstand erließ der Generaldirektor des Slowakischen Nationaltheaters Peter Kováč nach der Sitzung des Stabes für Zivilschutz im SND am 16.3.2020 eine Anordnung über die Verlängerung der Schließung des historischen und neuen Gebäudes des SND sowie der Dekorations- und Kostümwerkstätten des SND mindestens bis zum 30. März 2020.

Während der Sitzung des Stabes für Zivilschutz des SND wurde auch festgestellt, dass zum heutigen Tag keine weiteren Fälle der Ansteckung mit dem neuen Coronavirus COVID-19 unter den Mitarbeitern des SND verzeichnet wurden.

Seiten