News / Press releases

Petipa Heritage Fund Award
Publikované dňa: 21.11.2019
Slávnostné udeľovanie čestného ocenenia Petipa Heritage Fund Award vynikajúcim osobnostiam baletného umenia v Slovenskom národnom divadle pri príležitosti stého výročia Baletu SND a v rámci premiéry baletu Don Quijote v choreografii Vasilija Medvedeva a Stanislava Feča. Petipa Heritage Fund – nadačný fond na podporu dedičstva a umeleckého odkazu baletného génia, choreografa Mariusa Petipu. Nadácia Petipa Heritage Fund sa rozhodla udeľovať túto cenu za zásluhy v rozvoji baletného umenia na celom svete, za rozvíjanie a zachovávanie odkazu klasického baletu, za úsilie, oddanosť a lásku k nádhernému tanečnému umeniu. Laureátmi tohto ocenenia sa stávajú špičkové osobnosti baletu – tanečníci, choreografi, taneční kritici a tanečné telesá a ich lídri.
 
Elisa Carrillo Cabrera
Stanovisko vedenia SND k výzve Činohry SND
Publikované dňa: 13.11.2019

V súvislosti s dnešnou výzvou (13. 11. 2019) časti členov Činohry Slovenského národného divadla (SND), adresovanou MK SR, sa SND nestotožňuje so spôsobom, akým boli uvedené požiadavky predložené. Téma výzvy by sa mala riešiť po odbornej diskusii, ktorá môže byť začiatkom legislatívneho procesu prípadnej zmeny zákona. Otázka menovania generálneho riaditeľa sa netýka len SND, ale všetkých inštitúcií v riadiacej pôsobnosti MK SR, preto eventuálna legislatívna zmena musí byť výsledkom širšej profesionálnej dohody.

Vedenie SND a zástupcovia zamestnancov sú za zmysluplný dialóg a odmietajú vnášanie politizácie do činnosti divadla.

Zmena predstavenia: Tak sa na mňa prilepila 26.12.2019
Publikované dňa: 08.11.2019
Vážení návštevníci,
 
dovoľujeme si vás informovať, že dňa 26.12.2019 rušíme predstavenie Tak sa na mňa prilepila v sále Činohry SND. Ako náhradné predstavenie uvedieme inscenáciu JE ÚŽASNÁ dňa 26.12.2019 o 19:00 hod. v sále Činohry SND.
 
Zakúpené vstupenky platia aj na náhradné predstavenie.
 
Zmena predstavenia: DNES 07.11.2019 Cudzô
Publikované dňa: 07.11.2019
Vážení návštevníci,
 
dovoľujeme si vás informovať, že zo zdravotných dôvodov rušíme dnešné predstavenie Cudzô v Modrom salóne SND. Ako náhradné predstavenie si môžete pozrieť dnes 07.11.2019 o 19:30 hod. inscenáciu Nepolepšený svätec v Modrom salóne SND.
 
Zakúpené vstupenky platia aj na náhradné predstavenie.
 
Noc s Operným štúdiom SND
Publikované dňa: 06.11.2019
V rámci Noci divadiel vás v sobotu 16. 11. 2019 o 19.00 h v alternatívnom priestore skúšobného javiska čaká Noc s Operným štúdiom SND. V podaní členov našej novej vzdelávacej platformy odznejú árie a piesne v scénickom spracovaní. Do jednotlivých hudobných čísel budete vtiahnutí aj vy a interaktívnym spôsobom prežijete noc dramatických a milostných príbehov z vybraných operných titulov. Vstup je zdarma a počet miest je limitovaný, preto neváhajte a prihláste sa už dnes prostredníctvom registračného formulára, ktorý nájdete tu:
 
Tešíme sa na vás!
 
 

Pages